Aktualności

Rozmowa z Pawłem Ciastkiem w Magazynie Miłośników Subaru „Plejady”

W numerze 84 Magazynu Miłośników Subaru „Plejady” ukazała się rozmowa z Pawłem Ciastkiem – o jego niepełnosprawności, uporze i dążeniu do celu w realizacji swoich pasji.

Cały artykuł można przeczytać tutaj: https://issuu.com/magazynplejady/docs/plejady_nr84-2019

Karate jako dyscyplina towarzysząca na Olimpiadzie w 2020 roku w Tokio

Karate będzie jedną z dyscyplin towarzyszących na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku w Tokio. Historia tej sztuki walki wywodzi się z karate z Okinawy. Kenyu Chinen, Prezes World Oshukai Okinawa Shorin-ryu, jest mistrzem tej odmiany karate i do tej pory wykształcił 6.000 uczniów z 30 krajów.

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/ondemand/video/2058500/

Pod okiem mistrza. Międzynarodowy staż karate w Pińczowie

Ponad stu instruktorów i trenerów karate spotkało się w Pińczowie na międzynarodowym stażu. Trening pod okiem mistrza i możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z innymi zawodnikami nie zdarza się często, podkreślali uczestnicy szkolenia.

W stażu wzięli udział instruktorzy z czarnymi pasami ze stopniami mistrzowskimi. Głownie z Polskich ośrodków klubów karate. Ale także goście z Francji Słowacji i Czech.

http://kielce.tvp.pl/43101861/pod-okiem-mistrza-miedzynarodowy-staz-karate-w-pinczowie

Paweł Ciastek – mistrz karate – audycja – Polskie Radio

Prawdziwe karate pochodzi z Okinawy – rozmowa w Polskim Radio Czwórka.

Paweł Ciastek

Góry są od tego aby na nie wchodzić, medale – aby je zdobywać, rekordy – żeby je… bić, a przeciwności – żeby je pokonywać. I właśnie wbrew przeciwnościom losu Paweł Ciastek postanowił zostać… karateką. Mimo, że urodził się bez lewego przedramienia, to nie przeszkodziło mu osiągnąć mistrzowskiego poziomu w tej sztuce walki. 

W audycji było też o meczu międzypaństwowym Polska-Japonia w ramach Kokoro Cup oraz mistrzostwach świata w karate, które w 2021 roku odbędą się w naszym kraju. 

Audycja jest do odsłuchania pod linkiem poniżej:

https://www.polskieradio.pl/10/3961/Artykul/2233385,Pawel-Ciastek-mistrz-karate

SuperLudzie – Odcinek 29

„SuperLudzie” to seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy. Najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Kochają wyzwania. Kochają swoje rodziny. Żyją chwilą. Bez barier. Mijamy ich codziennie na ulicy. Są naszymi koleżankami, szefami, sąsiadami. Żyją wśród nas. Nadszedł czas, abyście ich poznali. Oto Prawdziwi Superludzie! Ich postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie. Cykl dokumentów na antenie Super Polsat poprowadzi Maciej Dowbor.

Film dostępny pod linkiem poniżej:

https://www.ipla.tv/wideo/wiedza/SuperLudzie/5011754/SuperLudzie-Odcinek-29/85edadcb57924819ae3f002f75695ff4

Brak ręki to nie przeszkoda. Ten karateka zdobywa świat!

Od 30 lat trenuje karate, jest też instruktorem z mistrzowskim pasem – posiada 5 dan w karate Shorin-Ryu. Choć nie ma przedramienia, nie czuje się niepełnosprawny, a oprócz sportu ma wiele pasji. O karate, Okinawie i fotografowaniu opowiedział nam Paweł Ciastek.

Urodził się Pan bez lewego przedramienia, jednak nie jest to przeszkodą w uprawianiu sportu. Dziś jest Pan uznanym karateką, instruktorem i mistrzem dla innych. Trudna była droga do sukcesu?

Ja zawsze byłem bardzo ruchliwy, lubiłem sport i potrzebowałem miejsca gdzie mógłbym się wyżyć. Zawsze z moim bratem bliźniakiem dużo pływaliśmy, łaziliśmy po drzewach, skakaliśmy po budowach. Zacząłem od judo w szkole podstawowej. Nigdy nie miałem problemów, koledzy też nigdy nie dawali mi do zrozumienia, że coś jest nie tak, bo wiedzieli, że jestem na równi z innymi jeśli chodzi o sprawność fizyczną. W judo też byłem w czołówce, choć nie mogłem jeździć na zawody. 

…….

Więcej w wywiadzie zamieszczonym na portalu haloursynow.pl

Dzień Dobry TVN – wywiad z Pawłem Ciastkiem

Paweł Ciastek jest instruktorem karate z mistrzowskim pasem. Karate trenuje już od 30 lat. Paweł urodził się bez lewego przedramienia, jednak nie czuje się niepełnosprawny. Jak mówi pomógł mu w tym sport. Paweł chciał swego czasu zdobyć wykształcenie wyższe na AWF. Jednak władze uczelni postanowiły mu to utrudnić. Dlaczego? Sprawa trafiła do sądu i została rozstrzygnięta na korzyść Pawła. Jak obecnie wygląda wsparcie niepełnosprawnych sportowców? Dlaczego Paweł nie może liczyć na finansowe wsparcie państwa? Jakie ma plany na najbliższy czas?

Więcej informacji w wywiadzie w programie „Dzień Dobry TVN”

Moja Japonia – wystawa fotografii Pawła Ciastka

Zapraszamy na wystawę fotograficzną autorstwa Pawła Ciastka „Moja Japonia. Okinawa – kolebka karate”.

Wystawa składa się z wybranych fotografii, zrobionych podczas podróży autora do Kraju Kwitnącej Wiśni w latach 2002-2017.

Wystawa dedykowana jest pamięci Radzisława Żebrowskiego (1943-2017), pomysłodawcy wystawy.

Wystawę będzie można oglądać od 03.03.2018 do 04.04.2018 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie, galeria północna – parter).

Więcej informacji na stronie https://www.muzeumsportu.waw.pl/